Jakub Borkowski, z wynikiem 18,16 m w pchnięciu kulą, zdobył brązowy medal na Halowych Mistrzostwach Polski w kategorii do 20 lat.

Jakub Borkowski trzeci w Polsce
Szczycieńska ekipa wracała z Torunia w dobrych nastrojach

Od piątku do soboty w Toruniu rozgrywane były Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20. Gwardię Szczytno reprezentowały dwie zawodniczki - Martyna Dudziec i Alexandra Fuczek w kategorii do 18 lat na dystansie 300 metrów oraz dwóch zawodników - Jakub Borkowski i Kacper Ruciński w kategorii do 20 lat w pchnięciu kulą.

Pierwsze do rywalizacji przystąpiły dziewczyny. Alexandra Fuczek wystąpiła w pierwszej serii eliminacyjnej, zajmując w niej trzecie miejsce z czasem zaledwie o 0,05 gorszym od rekordu życiowego - 43.07. W trzecim biegu eliminacyjnym wystartowała Martyna Dudziec. Pobiegła bardzo dobrze, poprawiając rekord życiowy o blisko pół sekundy. Zajęła piąte miejsce z czasem 45.60. Po zestawieniu czasów ze wszystkich serii eliminacyjnych Alexandra Fuczek zajęła 17. miejsce, natomiast Martyna Dudziec 29. miejsce w Polsce.

W sesji popołudniowej na rzutni pojawili się Kacper Ruciński i Jakub Borkowski. Dla Kacpra był to debiut na Halowych Mistrzostwach Polski. Zaliczył próbę na odległość 14.24, zajmując ostatecznie 9. miejsce. - Na wejście do ścisłego finału potrzebne było aż 14.92, co na chwile obecną jest jeszcze poza jego zasięgiem – ocenia trener Maciej Bukowiecki. Pewnie natomiast do ścisłego finału zakwalifikował się Jakub Borkowski. Na półmetku rywalizacji znajdował się na drugiej pozycji z wynikiem 18.16. W trzech kolejnych próbach już się nie poprawił, choć blisko tego był w czwartej serii. Dalekie pchnięcia, niestety trafiły poza sektor. Poprawili się natomiast utytułowani rywale naszego zawodnika, medaliści Mistrzostw Europy - Wojciech Marok (19.40!) i Piotr Goździewicz (18.72). Ostatecznie Jakub Borkowski został sklasyfikowany na trzecim miejscu. - Pierwszy w jego karierze medal imprezy mistrzowskiej stał się faktem! - z satysfakcją zauważa trener Bukowiecki.