Judocy Gwardii Szczytno przywieźli cztery medale z Mistrzostw Regionu Pomorskiego Młodzików, Juniorów Młodszych i Juniorów.

Cztery medale z Pomorza
Młodzi gwardziści (w asyście kierownika sekcji judo Jarosława Horoszkiewicza i trenera Tadeusza Dymerskiego) nie zawiedli i zajęli w mistrzostwach czołowe miejsca

W mistrzostwach, które odbyły się w minioną sobotę w Gdańsku, wystartowało 176 zawodników z 38 klubów północnej Polski. W tym gronie znaleźli się też młodzi gwardziści, podopieczni trenerów Tadeusza i Michała Dymerskich. Najlepiej wypadli: Maja Rykowska, walcząca w kategorii młodzików w wadze do 57 kg, oraz Michał Jędrzejczyk (juniorzy 100 kg). Oboje wygrali rywalizację. Wicemistrzostwo wywalczyło rodzeństwo Dodajewskich. Natalia była druga wśród młodziczek w kategorii 70 kg, a Wiktor stanął na drugim stopniu podium w kategorii juniorów młodszych w wadze do 81 kg. Na punktowanym miejscu znalazła się Zofia Rykowska, która nieznacznie ustąpiła swoim rywalkom w kategorii młodziczek młodszych w wadze do 52 kg i ostatecznie zajęła czwarte miejsce.

Na szczególne wyróżnienie zasłużyła Maja Rykowska – wszystkie cztery walki zakończyła przed czasem. Zwycięstwo w gdańskich mistrzostwach to największy sukces tej młodej zawodniczki.